суботу, 22 серпня 2015 р.

Година державності.


"Свою Україну співучу я в серці юнацькім несу".







 Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво -
Оці степи, це небо, ці ліси.
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе, як є - дорога, явори,
Усе моє - все зветься Україна.



   День Держа́вного Пра́пора Украї́ни державне свято України, присвячене одному з її державних символів Прапора України. Відзначається щорічно 23 серпня.
   Державний Прапор України - прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.




   Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.
   Свято встановлено в Україні «…На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…» 



   Вистраждавши, виборовши собі волю, Україна має тепер свою державну мову, свої державні символи: Герб, Прапор, Гімн, які уособлють  її історію, її сутність.
  Синьо-жовтий прапор сьогодні майорить на всіх державних установах України. 





   
Він здіймається над усіма посольствами нашої держави у багатьох країнах світу, під ним ходять у морях,океанах українські пароплави. 

   
   Стрімко злітає це полотнище і на різних спортивних змаганнях, коли на п'єдестал пошани підіймаються українські спортсмени. Гордо розвівається синьо-жовте знамено, промовляючи всьому світу:"Є у світі Україна!".





        24 серпня – День проголошення незалежності нашої держави.


    
   24 роки  тому в Україні відбулася подія, яка ознаменувала собою початок нової ери в історії держави.      Відроджена незалежність і державність України не була щасливим дарунком долі чи наслідком сприятливого збігу політичних обставин. Їхні зерна зріли у глибинах тисячолітньої історії України і проростали навіть у часи бездержавності , національного та соціального гніту.




 До незалежності і державності Україна йшла довгим, важким і жертовним шляхом і дорого за неї заплатила.  Одна з найбільших за територією країна в Європі Україна відбулася, постала і стверджується в світі як суверенна, соборна європейська держава, бо існує не тільки в зовнішній атрибутиці, а повноцінно й повнокровно, в усіх властивих незалежним державам вимірах і параметрах.


   За 24 роки  суверенітету в Україні сформувалось нове покоління людей, які усвідомили і сприйняли сучасні реалії та цінності, що базуються на принципах демократії, відкритого громадянського суспільства, цивілізованих ринкових відносин.


 Україна має потенційно потужний, не обмежений канонами і стереотипами минулого людський кадровий ресурс, спроможний взяти на себе відповідальність за долю держави й суспільства і здійснити мрію багатьох попередніх поколінь, а також головну мету сучасників – побудувати справді незалежну, щасливу і могутню європейську Україну.