четвер, 19 лютого 2015 р.

Поетична скринька

«Наша мова - мова вічної землі, наше слово - слово вічного народу»


  Відомий український письменник XIX століття Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування».

Багато різних мов на світі. За підрахунками вчених, їх близько трьох тисяч, але для кожної людини є своя, рідна мова.

   Мова – це диво, яке ми чуємо від миті свого народження, це почуття, які допомагають нам виразити любов і турботу про рідних та друзів, це радість, якою ми ділимось з коханою людиною, це душа, що випромінює життєву силу,  це невичерпне джерело, звідки ми черпаємо наснагу, знання і прагнення осягнути всесвіт.

   Мова – це одне з багатьох чудес світу. Вона являється тим цінним надбанням нашого буття, тією скарбницею важливих знань, що визначає нашу ментальність. У ній сконцентровано всі бажання, надії та сподівання мільйонів людей, що являють собою єдиний народ.

   Саме вона – наша мова – втілює в собі український характер, нашу пам’ять, історію та духовну міць, наші звичаї і традиції, розум і багатющий досвід поколінь, ніжну красу і силу душі людської.

  Українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов’їна. Наша мова прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаруючись виплеканою народом у віках рідною мовою. Тому, щорічно, 21- го  лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято саме тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо.


   Ми не завжди собі уявляємо те, яке багатство є у кожного з нас, його ми не завжди помічаємо, не завжди цінуємо. Але без нього ми не  можемо жити. Що це? Мова…

  Україна – золота чарівна сторона. Земля рясно уквітчана, зеленню закосичена. Скільки ніжних, ласкавих, поетичних слів придумали люди, щоб висловити свою любов до краю, де народилися і живуть. Кожен народ гордий з того, що він має державу, свою мову, волю і гарне життя у своїй країні. 
Без мови ми  - ніхто, а маючи свою мову – ми нація, горда і незалежна.
Любіть свою мову й ніколи
Її не забудьте в житті,
А хто свою мову забуде,
Той серце забуде своє.
  І хотілося б, щоб від сьогоднішнього дня ви залишили у своєму серці хоча б одну краплину любові до рідної мови, щоб ви завжди пам’ятали, про те багатство, яке є у кожного із нас, і багатство це – наша рідна мова.


  Сьогодні на святі у нас побували вихованці дитячого садочку №30. Мета нашого свята: прищеплювати і розвивати почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передавав у спадок цей неоціненний скарб, вдосконалювати мовну культуру дітей, збагачувати їхній словниковий запас, виховувати прагнення розмовляти українською мовою,розвивати уважність, кмітливість, спостережливість, виховувати любов до рідної мови, прагнення її вивчати.

То ж вивчайте рідну мову
Вже тепер з маленьких літ
Українське наше слово
Хай звучить на цілий світ!
Хай лунає мова в світі
Повна сили і тепла,
Не цурайтесь мови, діти,
Не замутьте джерела!