пʼятниця, 26 квітня 2013 р.

На Чорнобиль летять журавлі...


На Чорнобиль летять журавлі…

     Під такою назвою відбувся вечір – меморіат у бібліотеці – філії №2 для дітей.

     На зустріч з четвертими класами Уманської ЗОШ №14прибув ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС І категорії, полковник у відставці, Голова ради ветеранів дивізії Полівода Микола Максимович.


     Гостей зустрічає святково прибрана зала, де відтворено інтер’єр української хати: стоїть встелений рушниками стіл, на ньому - старовинна ікона, пломеніють свічки, біля печі сидить Бабуся (Насико В.), в руках якої книги…

    Звучить реквієм «…засурмить третій Янгол, і велика зоря спала з неба, палаючи як смолоскип. І спалила вона третину річок та водні джерела. І ймення зорі тієї «Полин». І стала третина води, як полин, і багато людей повмирало з води. Бо згіркла вона.».

 Полин – саме таку назву має степова трава чорнобиль. Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.

     Учні 4 – А класу ЗОШ №14 ( кл.кер. Л.М. Селіверстова) відтворили болюче сьогодення Чорнобильської зони в літературно – музичному колажі « Туга журавлина на гіркій землі…» 

     Діти читали вірші, в інсценівці разом з Матір’ю Україною (Черниченко І.)  

здобули перемогу над страшною силою – Радіацією,

 згадали поіменно тих, хто першим заступив дорогу смерті ціною власного життя – пожежників.

    Палають скорботні свічки, лунає поминальний дзвін, хвилина мовчання… 

  


     Діти розстеляють рушник, ставлять на нього миски з варениками. 

Чорнобильська Мадонна ( Г. Кравченко) запрошує душі всіх померлих до святої поминальної вечері…

     Затамувавши подих, діти слухали розповідь М.М. Поліводи про масштабність Чорнобильської трагедії, сьогодення чорнобильців, враження людей, які пережили той жах. Його слова доносились до розуму та палючим болем торкались серця.

     Увазі дітей була представлена книжкова виставка « Земле поорана горем, лихом засіяна чорним…», де була підбірка літератури про Чорнобильську трагедію, яка дозволяє осмислити катастрофу, розкрити правду про події, пройнятися людським болем та стражданнями.

     Бібліотекарі звернулись до присутніх з проханням шанувати та пам’ятати тих, хто заступив собою тінь смерті, яка нависла над Україною.

     Працівники бібліотеки висловлюють щиру подяку учителям ЗОШ №14 Г.М. Троценко та Л.М. Селіверстовій, Голові благодійного фонду « Союз Чорнобиль» Ю.Т. Березовському, М.М. Поліводі, працівникам Уманського МБК С.М.Сесь та Н.В.Скрипак за допомогу у підготовці та проведенні заходу.

 Пам’ятаймо минуле заради майбутнього!

Бібліотекар ДБФ №2 І. Черниченко