середа, 7 вересня 2016 р.

Краєзнавча мандрівка


«Тут моє коріння щедро проросло, 
Умань моя рідна, серця джерело».

(до 400-річчя першої письмової згадки про 

Умань)


      У кожного міста своя історія, але не кожна історія стає легендою. Уманчани  чудово знають про те, що їхня Умань мала безпосередній вплив на хід світової історії. Наша Умань була столицею Правобережної України. Дуже цікаві відкриття та знахідки, які засвідчують істинність речей на користь дивного, самобутнього, історичного місця – фортеці. Відомо, що в Умані розміщено майже четверта частина всіх пам’ятників архітектури Черкаської області. 33 пам’ятники знаходяться на державному обліку. 102 пам’ятки історії та культури, які занесено в Реєстр національно-культурної спадщини, знаходяться в Національному дендрологічному паркові «Софіївка» НАН України. 

   Парк «Софіївка» в Умані був від початку задуманий так, щоб дивувати. Рукотворні каскади, водоспади, безкінечні лабіринти стежок, система ставків, підземна річка Ахеронт.... Часом не віриться, що все це — витвір рук людських! Кожен камінь, грот, струмок і галявина має тут свою назву і символічне значення, що ґрунтуються на міфах та легендах античності. Умань – це місто, яке є дуже багатим на історичну спадщину – і в цьому його ще одна унікальність...
     Ми по праву пишаємося своїм рідним містом. Вітаємо його і всіх мешканців з днем народження. Бажаємо процвітання, мудрої влади, а уманчанам - завжди бути успішними і благополучними. 


Іду по місту, йду, дивлюся,
Яке чудове місце це.
Милуючись, я задивлюся -
Навдивовижу гарне все.